Śląski OZŻ

Tratwa 2013 już wkrótce!!

Tratwa 2013Zbliża się wielkimi krokami 29 edycja Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Tratwa 2013. W tym roku wszystkie koncerty odbędą się w Tawernie Stary Port w Chorzowie. Miłośników pieśni morza zapraszamy do zapoznania się z bogatym programem tegorocznej imprezy i rezerwacji biletów na koncerty.

 

 

 

 

 

 

  • 8 listopada 2013 (piątek) godz. 19.30 - Koncert „W portowej tawernie cz. I”

wystąpią: Old Marinners oraz gwiazda wieczoru: Banana Boat

bilety: 23,00* / 33,00**

 

Old MarinersOld Marinners
Początkowo występowali jako grupa folckrockowa. Po zmianach personalnych, które zaowocowały wprowadzeniem w instrumentarium skrzypiec, whistli, fletu, mandoliny, grupa zmieniła kurs w stronę brzmień akustycznych. Repertuar stanowią melodie tradycyjne oraz kompozycje autorskie.

 

  

Banana BoatBanana Boat
Męski sekstet wokalny, wykonujący utwory a cappella, specjalizujący się w oryginalnej twórczości autorskiej w dziedzinie współczesnej piosenki żeglarskiej oraz w autorskiej interpretacji szanty klasycznej, a także eksperymentujący z innymi gatunkami muzycznymi (kolędy, utwory o charakterze popularnym i jazzowym).  Od roku 1998 zespół Banana Boat zdobył najważniejsze nagrody w ramach polskich festiwali muzyki morza, nagrał dwa albumy, uczestniczył w licznych projektach zbiorowych i nieustannie koncertuje w Polsce i za granicą występując zarówno dla publiczności kameralnych klubów jak i wielkich festiwali.

 

 

 

  • 9 listopada 2013 (sobota) godz. 12.00 – Przegląd Konkursowy

wstęp wolny

 

  • 9 listopada 2013 (sobota) godz. 18.00 - Koncert „W portowej tawernie cz.II”

wystąpią: Jerzy Porębski, Klang oraz laureaci konkursu

bilety: 25,00* / 35,00**

 

Jerzy PorebskiJerzy Porębski
Ikona polskiej sceny szantowej, autor piosenek o życiu i pracy na morzu. Twórca wielu żeglarskich przebojów ("Gdzie ta keja", "Cztery piwka" i inne). Jako naukowiec pływał 30 lat na statkach naukowych i rybackich po trzech oceanach.  Laureat wielu znaczących nagród na festiwalach w kraju i zagranicą. Wraz z Ryszardem Muzajem, Mirosławem Peszkowskim, Markiem Szurawskim współzałożyciel i wieloletni członek kultowej polskiej grupy szantowej Stare Dzwony.

 

 

KlangKlang
Założony w 1997 roku męski zespół wokalny. Grupa specjalizuje się w wykonywaniu a'capella utworów o tematyce morskiej. Repertuar zespołu stanowią szanty klasyczne, autorskie piosenki żeglarskie, oraz powstałe w okresie międzywojennym polskie pieśni związane z morzem. Atrakcyjne brzmienie, połączone z wysoka kulturą muzyczną oraz łatwość nawiązania kontaktu z publicznością sprawiają, że koncerty Klangu cieszą się dużą popularnością. Zespół posiada w repertuarze także program dla dzieci o tematyce morskiej, wydał dwie autorskie płyty oraz płytę z piosenkami żeglarskimi dla dzieci.

 

 

 

  • 10 listopada 2013 (niedziela) godz. 18.00 - Koncert „W portowej tawernie cz.III”

wystąpią: Znienacka Projekt oraz gwiazda wieczoru: EKT Gdynia

bilety: 23,00* / 33,00**

 

Ekt GdyniaEKT Gdynia
Nieskrępowana zabawa, humor i niezmienna radość i umiejętność nawiązywania kontaktu z publicznością to wizytówka sceniczna zespołu. Grupa istnieje od 1986 roku. Rozpoczynali od piosenki turystycznej, by z biegiem czasu na trwałe związać się ze sceną żeglarską. Jako jedni z pierwszych wprowadzili mocne brzmienie i elektryczne instrumentarium. Wiele piosenek grupy stało się niekwestionowanymi przebojami, śpiewanymi przez całą żeglarską Polskę. Koncertują po całym kraju kilkadziesiąt razy w roku. Nagrali 5 autorskich płyt CD, wiele razy gościli w radiu i telewizji.

 

 

Znienacka Projekt
Jest realizacją pomysłów, które w głowie rodziły się od długiego czasu. Utwory autorskie i tłumaczenia piosenek z repertuaru m.in. zespołu The Greate Big Sea, które w znakomitej większości są zasługą Sławka Cygana przeplatają się z coverami znanych żeglarskich standardów. Ale ponieważ nazwa zobowiązuje – ZNIENACKA okazuje się, że znana wszystkim pieśń aranżacyjnie może zaskakiwać.


_______________________
* ceny biletów w przedsprzedaży www.rezerwacje.hals.krakow.pl
** ceny biletów w sprzedaży bezpośredniej

Bilety do nabycia od 22 października.

Jesteś tutaj: Home Kultura żeglarska Tratwa 2013 już wkrótce!!