Śląski OZŻ

Urodzinowy koncert Ryczących Dwudziestek

20stki23 listopada Filia Będzińskiego Ośrodka Kultury w Grodźcu będzie świadkiem niezwykłego koncertu. Stuknęła im już trzydziestka, a oni nadal grają, koncertują, tworzą i mają się świetnie. Na koncie 10 płyt CD i takie przeboje jak: "Hiszpańskie Dziewczyny", "Wielorybnicy Grenlandzcy", "Timeraire" czy "Dalej w morze" - i można by jeszcze długo wymieniać znane piosenki, które wyszły spod ręki Dwudziestek. Zapraszamy na koncert!! Gościem specjalnym wydarzenia będzie Sea Folk Group Drake. Zapowiada się ciekawy wieczór.

 

 

 

Od samego początku scenicznej przygody RO 20's - los był dla nich łaskawy. Swoją karierę rozpoczęli od festiwalu „TRATWA” ’83 w Katowicach, gdzie między innymi za piosenkę „Hiszpańskie Dziewczyny”, która do dnia dzisiejszego im towarzyszy, otrzymali III nagrodę. Później było już tylko lepiej. Mimo wielu otrzymanych nagród, trzy z nich mają szczególne znaczenie dla zespołu – dwukrotne Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu „SHANTIES” w Krakowie w latach 1984 i 1999 oraz Grand Prix XXV-lecia Festiwalu "SHANTIES" w 2006r. Pięć, tylko i wyłącznie męskich głosów - a’cappella (wokalnie bez instrumentów), bądź z towarzyszeniem gitar, jest wizytówką zespołu.

 

Bilety do nabycia w cenie 30 zł w Ośrodku Kultury w Będzinie ul.Małachowskiego 43 i w Filii OK Będzin - Grodziec ul.Słowackiego 12 w godzinach 0800 - 1600

Jesteś tutaj: Home Kultura żeglarska Urodzinowy koncert Ryczących Dwudziestek