Śląski OZŻ

Przegląd filmów żeglarskich wrócił do Katowic!!

jacht filmPo dwudziestu czterech latach w katowickim kinie „Rialto” w dniach 15 i 16 lutego odbył się Przegląd Filmów Żeglarskich. Przegląd zorganizował JachtFilm Andrzeja Minkiewicza. Przez dwa dni widzowie przy kawie i innych napojach, obejrzeli kilka filmów o tematyce żeglarskiej. W pokazie uczestniczyli jako komentatorzy kapitanowie Janusz Zbierajewski i Andrzej Radomiński.

 

 

 

 

Andrzej 34 lata temu był laureatem I Przeglądu Filmów Żeglarskich, organizowanego w ówczesnym Ośrodku Postępu Technicznego w Katowicach przez Józefa Żyłę. jjachtfilm1W odstępach dwu letnich w Katowicach zorganizowano w sumie pięć Przeglądów. Ciekawy komentarz obu kapitanów był wspaniałym uzupełnieniem projekcji filmowej wciągającym widzów do dyskusji i wzięcia udziału w konkursach o tematyce żeglarskiej.

jachtfilm2Od trzech lat przegląd został reaktywowany w Warszawie przez Andrzejów Minkiewicza i Radomińskiego. W tym roku zaczęto od Katowic. Miejmy nadzieję, że Przegląd na stałe będzie gościć w Katowicach. Zapraszamy żeglarzy do zabierania kamery na jacht i kręcenia filmów z przebiegu ciekawych rejsów.

Do zobaczenia za rok!.

Jesteś tutaj: Home Kultura żeglarska Przegląd filmów żeglarskich wrócił do Katowic!!